
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.55 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 10815
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02590
Ext.Price$0.02590
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02590 | $0.02590 |
| 10 | $0.01295 | $0.12950 |
| 50 | $0.00996 | $0.49800 |
| 100 | $0.00766 | $0.76600 |
| 500 | $0.00690 | $3.45000 |
| 1000 | $0.00621 | $6.21000 |
| 3000 | $0.00539 | $16.17000 |
| 5000 | $0.00514 | $25.70000 |
| 10000 | $0.00490 | $49.00000 |
| 30000 | $0.00467 | $140.10000 |
| 50000 | $0.00446 | $223.00000 |
| 100000 | $0.00426 | $426.00000 |
